Kapadokya Gün Batımı ATV Turu Nedir?

Kapadokya ATV Günbatımı Turu, Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin neredeyse tamamının katıldığı eğlenceli bir aktivitedir. Atv turu, ortalama 15 kilometrelik kapadokya gezi rotasını eğlenerek gezebileceğiniz en ekonomik aktivitedir. Kapadokya gün batımı turu güneş batmadan 2 saat önce başlayan ve gün batımıyla birlikte sona eren en çok tercih edilen turumuzdur.

Kapadokya'da ATV Turunun güvenli olup olmadığı konusunda endişeleleriniz olabilir. Atv turunuzun güvenli bir şekilde geçmesi için her türlü önlemi alıyoruz. Tur öncesinde kask,maske gibi koruyucu ekipmanlarınızı veriyoruz. Sürmesi çok kolay olan atv kullanımını rehberlerimiz uygulamalı anlatıyor. Turunuz 1 Atv bile olsa profesyonel rehber eşliğinde oluyor.

Kapadokya Gün Batımı ATV Turunda Nerelere gidilir?

Gün batımı turumuz da Kapadokya'nın en güzel yerlerine gidiyoruz ve buralarda kısa molalar veriyoruz. Mola yerlerimiz genelde panaromik kapadokya görüntüsüne sahip yerler. Buralarda efsane fotoğraflar çekebilir hediyelik eşyalar alabilir yada ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Standart Kapadokya gün batımı turumuzda ilk olarak Kılıçlar Vadisi 'ne gidiyoruz. Burası Göreme'nin peribacalarını yakından görebileceğiniz harika bir vadi. İkinci durağımız Aşk Vadisi nin muhteşem peribacaları ile fotoğraflar çekebileceğiniz bir seyir tepesi. Turumuzun son durağı, kapadokya'da günbatımını en güzel seyredebileceğinz bir yer olan Güllü Dere ve Kızıl Vadi Panoraması. Burada muhteşem kapadokya manzarası eşliğinde gün batımını izledikten sonra artık dönüyoruz. Her gün düzenlenen gün batımı turumuza katılmak isterseniz rezervasyon formumuzu doldurabilir yada istediğiniz iletişim yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Özel Günbatımı Turu, size özel rehberle birlikte başkaları olmadan yapılan bir turdur. Günbatımı özel atv turunda gidilecek yerler ve mola süreleri isteğinize göre özelleştirilebilir. Atv sürmekte başarılı olamazsanız yada tereddütleriniz olursa rehberimiz sizin için şoförlükte yapabilir. Bu sayede telefonunuzu yada kameranızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kapadokya Gün Batımı Atv Turu Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya bölgesinde yılın her mevsimi atv turu yapılabilir. Kapadokya yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliğe büründüğü için ne zaman yaptığınızın bir önemi yok. Soğuk yada sıcak aylarda tercihinizi yapabilirsiniz. Turumuzda Kapadokya'nın muhteşem güzellikleri karşısında kesinlikle büyüleneceksiniz.

Günbatımı atv turu her grup halinde düzenlenen bir turdur. Kapadokya günbatımı turu güneş batmadan 2 - 2.5 saat önce başlar ve ortalama 2 saat kadar sürer. Güneşin batmasıyla birlikte sona erer. Gün batımı turu yaz aylarında 18:00-20:00 saatlerine kış aylarında 15:00-17:00 saatlerine denk gelmektedir. Toplam Rotamızın uzunluğu 15 km.dir.

Kapadokya Gün Batımı Atv Turuna Kimler Katılabilir?

Kapadokya'da atv turu bazılarımız için oldukça heycan verici bir aktivite özelliklede gençler için. Yerli ve yabancı misafirlerin yoğun ilgi gösterdiği bu aktiviteye katılmak için üstün yeteneklere sahip olmanız gerekmiyor. Tura sürücü katılabilmek için 18 yaşından büyük olmalı ve A2 yada daha üst seviye bir ehliyet sahibi olmanız yeterli. 18 yaşından küçükler, velisinin izni ile sadece yolcu olarak katılabilirler. Turlarda kullanılan Atv araçları 2 kişilik olup 3 kişi binmek güvenliğiniz için kesinlikle yasaktır.

Kapadokya gün batımı atv turuna başlamadan önce bone,kask,toz maskesi,yağmurluk vb. gibi ekipmanlarınızı aldıktan sonra rehberlerimiz ve eğitmenlerimiz atvler hakkında kısa bilgiler ve sürüş eğitimi verip tura sürücü olarak katılıp katılamacağınız konusunda sizi bilgilendiriyor. Bu eğitim sonucunda çok nadir olarak başaramayanlar olabiiyor böyle bir durumda olsanız bile üzülmeyin boş olan rehberlerimiz sizin için seve seve şoförlük yapacaktır.

Atv Turuna katılacakların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar?

Kapadokya Günbatımı atv turuna katılacak misafirlerimizin bilmesi gereken bazı husular vardır. Bu hususlar sağlığınız ve sürüş güvenliğiniz için çok önemlidir bu yüzden azami derecede önem göstermenizi rica ederiz. Turumuz başangıcından bitimine kadar arazi şartlarında ve toprak yollarda düzenlenmektedir. Bu yüzden biraz sartıntılı ve yorucu olabilmektedir.Yaz aylarında tozlu kış aylarında çok soğuk olmaktadır.

Hamile olanların herhangi bir atv turuna katılmasını hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz. Astım hastaları ve toz alerjisi olanlar için toz büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Bunun için her katılımcıya toz maskesi veriyoruz. Kontak Lens kullanıcılarına gözlükle katılmalarını tavsiye ediyoruz. Kıyafet seçiminizide bu tozlu yolları göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda var. Tozlanan kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı tur sonunda basınçlı hava kompresörü ile temizliyoruz.

Kış aylarında atv turuna katılacak olan misafirlerimizin kıyafet seçimine çok dikkat etmesi gerekmektedir.Özellikle bere ve eldiveniniz kesinlikle olsun. Normalde az hissedilen soğuk atv üzerinde ilerlerken dondurucu bir hal alabiliyor. Grup halinde düzenlenen turlarda tur ortasında soğuktan dolayı vazgeçmek istemeniz sorun olabilir. Hastalanmanızı istemeyiz önce sağlık.

Atv Safari Turları için Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

Atv turlarında kullanılan atv araçlarında bagaj bulunmamaktadır. Tura katılacağınız zaman küçük bir sırt çantası getirmenizde fayda var. Hem cüzdan,anahtar, telefon kamera gibi gibi eşyalarınızı düşürmemeniz için hemde aldığınız hediyelikleri taşıyabilmeniz için oldukça faydalı olacaktır. Kış aylarında Kapadokya atv turlarına katıacaksanız yanınızda kesinlikle eldiven ve bere bulundurunuz.

Kapadokya Atv Tur Fiyatları Ne Kadar?

Atv Tur fiyatları, seçtiğiniz tura,sezona,yoğunluğa ve rezervasyon tarihine göre değişebilmektedir. Sizin için en uygun kapadokya atv turu fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Rehber
 • Yakıt
 • Bone, kask
 • Toz maskesi
 • Yağmurluk
 • Otel Transferi*
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Sürücü kaynaklı atv hasarları
 • Kasko
 • Müze giriş ücretleri
 • Rehber bahşişleri
 • Molalardaki bireysel harcamalar

*Ücretsiz otel transfer hizmeti sadece Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Çavuşin kasabalarında bulunan otelleri kapsamaktadır.